Kdo by neznal ráj všech badatelů po pokladu, a sice Cookovy ostrovy, které se, jak možná již více, skládají celkem z pětadvaceti ostrovů? Cookovy ostrovy naleznete v Tichomoří a objevil je sám kapitán James Cook, a to během svých objevných cest v roce 1773. To už je dobrý důvod, proč toto historické místo navštívit, ne?
Plánujete hledat poklad?
Co když jej slavný kapitán zakopal a co když jsou stále na jednom z pětadvaceti ostrovů? Od konce devatenáctého století byly tyto ostrovy pod anglickou kolonií. Od roku 1948 se pak staly majetkem Nového Zélandu, pod který patří všech pětadvacet ostrovů Jamese Cooka dodnes. Všechny asi nestihnete během své dovolené navštívit, který z nich tedy upřednostnit? Tak například vyhlášeným místem turistů je ostrov zvaný Rarotonga.
Rarotonga je obklopen tyrkysovou lagunou a nabízí perfektní podmínky pro vodní sporty, jako je například turisty oblíbené šnorchlování či potápění, anebo rybaření. Tento ostrov je však také malebným místem plným hornatých krajin, které jsou pokryty bujnou zelenou vegetací. Budete se vám zde krásně dýchat a místní obyvatelé, kteří jsou přívětiví a přátelští, vás mezi sebe rádi uvítají. Jejich kulturu si zamilujete, proto neváhejte a plánujte již teď dovolenou na příští rok. Jelikož je počasí na těchto ostrovech celoročně okolo třiceti stupňů Celsia, je vcelku jedno, kdy tam pojedete. Vybírejte tedy zejména na základě cenově dostupných letenek. Co se týče víza, tak Češi nepotřebují zajišťovat dopředu turistické vízum, protože to obdrží po příletu buď za poplatek, anebo je již vízum zahrnuto v ceně letenky. Očkování také můžete vynechat a jazyk, kterým se zde domluvíte, je angličtina, anebo maorština, pokud ji ovládáte.
Co se týče časového posunu, pak počítejte s deseti hodinami navíc. Stravování se pak bude skládat převážně z mořských pochutin, dále jde o místní tropické ovoce, ale v nabídce je také evropská či asijská kuchyň. Abyste si stravu či hotel zaplatili, nesmíte zapomenout na měnu – na americký dolar, anebo euro či klasické kreditní karty.